Sindikat Brčko distrikta u potpunosti podržava prijedlog izmjena Zakona o praznicima
11/05/2021
Brčanski Sindikat pozdravio uvođenje toplog obroka za uposlenike javne uprave u Distriktu
19/07/2021
11/05/2021
19/07/2021
Prikaži sve

Neophodno omasovljenje Sindikata kroz formiranje novih Sindikalnih organizacija

Članovi Predsjedništva Sindikata Brčko distrikta danas su održali redovnu sjednicu na kojoj je usvojena odluka o  formiranju komisija za obilazak sindikalnih organizacija i poslodavaca kod kojih nisu dormirane Sindikalne  organizacije.

Osnovi zadatak Sindikata je da zaštiti prava radnika a naš je cilj da u što više privrednih subjekata formiramo sindikalne organizacije odnosno da podspiješimo rad onih organizacija  koje djeluju već godinama u privatnom i javnom sektoru rečeno je nakon današnje sjednice .

„ Prevashodni nam je cilj da se Sindikat što više omasovi i da u direktnom kontaktu sa radnicima dobijemo informacije sa terene. Zato smo i formirali  tri komisije koje će u narednom vremenu obilaziti one poslodavce i organizacije kod kojih nema sindikalnih  organizacija“ istakao je Igor Babić predsjednik Sindikata Brčko distrikta.

Predsjednik brčanskog Sindikata je najavio aktivno učešće ove organizacije i u svim budućim procesima koji se budu odvijali u Brčko distriktu a koji se tiču ostvarivanja prava radnika prije svega u izradi ali i primjeni novih pravnih akata kojima se reguliše ova oblast.

Predsjedništvo Sindikata je pozdravilo jučerašnje usvajanje Zakona o praznicima u Skupštini Brčko distrikta u prvom čitanju koji bi konačno trebao izjednačiti pravo na zvaničnih pet prazničnih dana u Distriktu, kako za uposlenike u javnim službama, tako i one koji rade u realnom sektoru.